Zielnik podróżny ma już blisko rok!
Zielnik podróżny ma już blisko rok! Książka wyszła, ze sporym opóźnieniem, w maju 2012 roku i pierwsze jej publiczne ujawnienie miało miejsce w Dobrej Karmie w Katowicach pod koniec tego miesiąca! W związku z tym, proszę wszystkich zainteresowanych o pomoc w rozprowadzeniu pewnej ilości ulotek informacyjnych na temat Zielnika…które jeszcze leżą w kartonowym pudle. Ulotki są drukowane (nie xerowane) dwustronnie, czarno-białe i o formacie A6 (kartka pocztowa). Na stronie tytułowej jest fotografia brzozy o interesującej formie „mandragory”, którą zrobiłem w 2011 roku za kręgiem polarnym na ziemiach Samów. Tę fotografię umieściłem na ulotce, bo chciałem zapowiedzieć nią książkę o tundrze i Samach, a także Ich etnobotanice, którą w tamtym czasie dopiero planowaliśmy. Fota brzozy znalazła się w Vaggi Varri. W tundrze Samów na s. 234, a udało się też opisać kanon etnobotaniczny Samów i nawet dodać na końcu książki: indeks etnobiologiczny oraz ważniejszych nazw roślin i zwierząt. Na odwrocie ulotki są tytuły rozdziałów i adres Wydawcy oraz moje miejsca sieciowe. Osoby, które chcą i mogą rozprowadzić ulotki w miejscach gdzie to warto zrobić, proszę o przesłanie adresu pocztowego na mój mail: marek.styczynski@gmail.com i ew. podanie ile ulotek podesłać: 20 / 50 ? W ten sposób zakończymy wspólnie partyzancką kampanię promocyjną Zielnika… i etnobotaniki. Do opisanych ulotek mogę dodać jakąś ilość kolorowych ulotek z informacją o trzech książkach: Zielniku… , Vaggi Varri... oraz Rubieżach kultury popularnej (Anny Nacher) jakie udało się nam opublikować w 12 miesięcy! Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej informacyjnej guerrilli…
Jest już termin warsztatów etnobotanicznych i muzycznych (m.innymi: tradycyjne instrumenty muzyczne Karpat) w Górach Lewockich na Słowacji. Tak jak w roku 2012 (!) będą to weekendowe dni 13-14-15 września! Warsztat prowadzi Michal Smetanka i Marek Styczyński. Zarezerwujcie czas i trochę pieniędzy na transport i zakwaterowanie! Program ogłosimy w maju, a na zgłoszenia poczekamy do końca czerwca. Powoli klaruje się także bliższy terminowo warsztat etnobotaniczny w Pieninach i na Zamagurzu na Słowacji (Czerwony Klasztor) i pewnie będzie to połowa czerwca! Ten warsztat zapowiada się także bardzo interesująco dzięki pomocy PieNaPu czyli słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego. Zgłoszenia warto podesłać do końca maja, a program tych warsztatów opublikuję razem z programem spotkania wrześniowego.
Na focie, opisana wcześniej bardzo stara i bardzo dzielna brzoza ze skał za kręgiem polarnym! Z etnobotanicznym i partyzanckim pozdrowieniem: brzoza drąży skałę! 🙂!
komar
Piękna wygląda jak para w miłosnym uścisku