Warsztaty, staże, spotkania – plan do połowy lipca!
Za nami znaczący warsztat jaki tradycyjnie organizujemy w pierwszy weekend maja. Szykują się następne okazje aby odwiedzić Pieniny, Zamagurze oraz Góry Lewockie i w rozmaity sposób studiować etnobotanikę tych regionów. Wiele osób pyta o terminy, bo zazwyczaj ten najbliższy nie pasuje… zaskoczę Was i podam trzy daty bardzooo interesujących spotkań od drugiej połowy maja do połowy lipca 2015 r.
Pracownia Edukacji Żywej ze Śląska organizuje z naszą pomocą warsztat w Pieninach i na Zamagurzu, a także w Biotopie Lechnica w dniach 22-24 maja (piątek-niedziela). Warsztat jest nakierowany na potrzeby edukatorów, ale program zadowoli także innych odbiorców. W razie zainteresowania proszę o kontakt z Pracownią Edukacji Żywej (Bogdan Ogrodnik, Maja Głowacka, pracownia jest na FB) lub na mój adres mailowy: marek.styczynski@gmail.com Istnieje możliwość zarezerwowania dobrych i tanich kwater, a część grupy wybrała biwak nad Dunajcem pod Trzema Koronami!
Rośliny i rytuały: Noc Letniego Przesilenia w Górach Lewockich na Słowacji w niezależnym ośrodku Pod Skałą u Michala Smetanki www.smetankovo.sk Zgodnie z ustaleniami przyjmuję zgłoszenia polskich uczestników tego – już tradycyjnego w naszym kalendarzu – warsztatu! Astronomicznie TA Noc przypada na 21/22 czerwca, ale ze względów logistycznych i sugestii kilku już zgłoszonych uczestników będziemy celebrowali symbolicznie noc przed czyli 20/21 czerwca. Warsztat odbędzie się pomiędzy 19.06 a 21.06.2015. Istnieje możliwość przyjazdu we czwartek 18.06 i wyjazdu 22.06 czyli w poniedziałek, ale wymaga to wcześniejszego uzgodnienia! Program tego warsztatu jest kontynuacją zajęć z 2014 roku i ogłoszę go na początku przyszłego tygodnia na blogu. Przypominam tylko, że warsztat prowadzi Michal Smetanka, Marek Styczyński i Anna Nacher i poza etnobotaniką będzie sporo tradycyjnej muzyki i instrumentów karpackich!
10-12 lipca 2015 odbywa się 25 (!) Festiwal Europske L’udove Remeslo w Keżmarku – spotkanie, festiwal, targ, degustacje, zabawy, koncerty, rycerze i łucznicy…Od Biotopu Lechnica to troszkę ponad godzinę lokalnym autobusem… ELRo jest doskonałym miejscem aby zobaczyć całe bogactwo słowackiego (karpackiego, bo są goście z Rumunii, Węgier i Ukrainy) rzemiosła artystycznego, kuchni, ziół, instrumentów itd. itd. Jesteśmy fanami tego Festiwalu od 20 lat! Jest możliwość wspólnej wyprawy na ten Festiwal. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Poza tymi terminami mamy kilka grup stażowych, a pracy wystarczy dla wszystkich chętnych. Nie muszę chyba przypominać, że wszystkie środki, praca i wszelka pomoc jest skierowana na możliwie szybkie i dobre uruchomienie Biotopu Lechnica, tak, aby w 2016 roku miejsce to było stałym oparciem dla zainteresowanych etnobotaniką, permakulturą, relakasacją lasem, nagraniami terenowymi, muzyką niezależną, fotografią … 🙂 Sądzę, że warto w to wejść! Zachęcam i zapraszam!