Miłośnicy zimy, łączcie się!

zimaDokładnie w dniu, w którym musieliśmy na kilka dni opuścić Lechnicę, spadł śnieg. Tym razem niezbyt chętnie udawaliśmy się w starą trasę przełomem Dunajca (w drugi dzień świąt żaden bus nie odjeżdżał ze Sromowiec Niżnych) po to, żeby poprowadzić warsztaty na sylwestrowym spotkaniuz  jogą organizowanym przez Krakowski Warsztat Jogi. Nic nie byłoby w stanie nas wyciągnąć z Biotopu Lechnica; mogła to sprawić tylko fantastyczna atmosfera, która panuje na zajęciach prowadzonych przez znakomite nauczycielki jogi, Ewę Wardzałę i Nataszę Moszkowicz (oraz wizja znajomych i nieznajomych osób, które zazwyczaj spotykamy na Sopatowcu). Tak szybko, jak było to możliwe, wróciliśmy pod Koronę, z mnóstwem dobrej energii podarowanej nam przez uczestników zajęć oraz fantastyczny koncert Oli Gross z Malborka na sitarze. Nie przestaje nam zresztą towarzyszyć myśl, że będziemy kiedyś mogli gościć Olę w Górach Smoczych 🙂

Tymczasem jednak do Lechnicy na dobre zawitała zima. Dotarliśmy w klasycznej zawiei śnieżnej, temperatura w kuchni oscylowała około 3 stopni, ale na szczęście woda w rurach nie zamarzła. Szybko napaliliśmy w piecach, ugotowaliśmy zupę grzybową z prawdziwków podarowanych nam przez sąsiadów z drugiego brzegu potoku i zaczęliśmy wypatrywać gości. Nadjechali, posiedzieliśmy przy rozgrzanym już piecu, wypiliśmy herbatkę z gojnikiem i dziką lawendą, a kiedy na drugi dzień wyjrzeliśmy przez okno, było jasne jak słońce – niewiele jest piękniejszych miejsc na Ziemi! Miłośnicy zimy z wszystkich krajów, łączcie się! (a dodatkowo zabierzcie ze sobą narty biegowe albo turowe – nasi goście przetestowali na biegówkach górną część doliny i wrócili mocno usatysfakcjonowani). Przyszedł najwyraźniej czas na przetestowanie wariantów skiturowych naszych letnich wycieczek.

This entry was posted in spotkania and tagged , by nytuan. Bookmark the permalink.

About nytuan

Moje oficjalne bio akademickie: Dr Anna Nacher – asystent w Katedrze Mediów Audiowizualnych Instytutu Sztuk Audiowizualnych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na teorii mediów w perspektywie kulturoznawczej, studiach genderowych, antropologii audiowizualności, nowych zjawiskach w kulturze współczesnej, przemianach związanych z procesami globalizacyjnymi. Aktualne tematy badań własnych: analiza przemian dyskursu przestrzeni w mediach nowej generacji (przestrzeń hybrydowa, locative media), praktyki dyskursywne Internetu drugiej generacji (folksonomia i architektura informacji). Prowadzi także zajęcia na Podyplomowych Studiach z Zakresu Gender. Pasjonuje się muzyką współczesną i elektroniczną (zwłaszcza elektroakustyczną, improwizowaną i awangardową wokalistyką), w wolnych chwilach prowadzi własny projekt muzyczny. Wolny czas najchętniej spędza podróżując na rowerze bądź uprawiając trekking w górach Europy i Azji. Miłośniczka przestrzeni wielkomiejskich i dzikiej przyrody. W 2006 roku obroniła (z wyróżnieniem) na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej doktorat dotyczący kategorii gender w telewizji. Autorka książki Telepłeć. Gender w telewizji doby globalizacji, Kraków 2008: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inne ważniejsze publikacje: Reality TV niebezpieczne związki z rzeczywistością [w:] Rzeczywistość a dokument, red. M. Miśkowiec, M. Kozień-Świca, Kraków 2008: Muzeum Historii Fotografii; Cyborg jako kłącze – polityka produktywnych sprzeczności [w:] red. Radkiewicz M., Gender – konteksty, Kraków 2004: Rabid, “Przygody nowoczesności poza euroamerykańskim centrum” [w:] „Przegląd Kulturoznawczy” nr 3 / 2007, “Pasaże ekstazy” [w:] „Przegląd Kulturoznawczy”, nr 2 / 2007; „Kulturoznawstwo – studia nad płcią. O potrzebie aliansu” [w:] „Kultura Współczesna”, nr 2 (52) / 2007, „Zagubiony w gatunkowym labiryncie – kilka uwag o modelu analizy gatunkowej w telewizji” [w:] „Kultura Popularna”, nr 1 (15)/2006. Aktywna także jako tłumaczka tekstów anglojęzycznych z zakresu teorii mediów, teorii gender i kulturoznawstwa. Od roku 2007 uczestniczy w dwuletnim ministerialnym projekcie badawczym „Miasto w sztuce – sztuka miasta: analiza kulturowa przestrzeni miejskich przełomu XX/XXI w.” Studentów uczestniczących w prowadzonych przeze mnie kursach zapraszam z korzystania z materiałów zamieszczonych na http://nytuan.wordpress.com oraz do współtworzenia bloga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s